O mnie

Bardzo się cieszę, że chcesz poznać mnie bliżej!

Moja filozofia

Wierzę, że człowiek jest pustą kartką, którą stopniowo wypełnia swoimi nawykami. Jako Naczelny Zmieniacz dostarczam gumki, korektory i kolorowe mazaki, dzięki którym tę kartkę można zapełnić nowymi, dobrymi nawykami. Takimi, które będą w zgodzie z Tobą i z Twoimi wartościami, dzięki czemu odkryjesz i wyzwolisz drzemiący w Tobie potencjał.

Byłam w miejscu, w którym Ty jesteś teraz…

Fakt, że zajmuję się tematyką zmiany nawyków, zawdzięczam swojej srogiej nadwadze ;) Przy wzroście 163 cm w kapeluszu ważyłam grubo (sic!) ponad 70 kg. To był dla mnie ciężki czas. Patrzyłam w lustro i nie mogłam tam odnaleźć siebie. Nie czułam się atrakcyjna, spadła samoocena, pewność siebie i wiara we własne możliwości.

Mimo że potrzebowałam i próbowałam zmienić swoje nawyki, to nie potrafiłam wprowadzić trwałych zmian. Gdy tylko pojawiał się postęp, działo się coś, co sprawiało, że wracałam do punktu, z którego wystartowałam. Czułam się jak chomik w kołowrotku. Miałam wrażenie, że sama przeciwko sobie spiskuję i że spiskują przeciwko mnie inni. Miałam także wymówkę i usprawiedliwienie na każdą okazję ;)

Aż w końcu doszłam do granicy własnej wytrzymałości i powiedziałam sobie: “Dość!” (zupełnie jak w tej piosence ;) ). Wtedy zaczęłam szukać innych, nowych, kompleksowych rozwiązań. Tak się zaczęła moja przygoda ze zmianą nawyków, pracą nad motywacją, samokontrolą i samodyscypliną.

…i dlatego doskonale Cię rozumiem.

Wiem, jak to jest czuć się źle ze sobą.
Wiem, jak ciężkim procesem bywa zmiana.
Wiem, jak dużo cierpliwości wymaga wprowadzenie trwałych zmian.

Ale wiem także, jak to jest widzieć postępy i cieszyć się nimi.
Wiem, jak to jest mieć satysfakcję z kolejnego kroku w kierunku obranego celu.
Wiem, jak to jest wygrać z samym sobą.

Nauczę Cię, jak zmienić nawyki na dobre i pozytywnie wpłynąć na swoje życie. Przejdziemy przez to razem, jeśli tylko chcesz.

Zmiana dopasowana do Ciebie a nie Ty do zmiany

Na warsztatach i w trakcie konsultacji pokażę Ci paletę narzędzi i metod, z których jako Zmieniacz możesz skorzystać, tworząc swój indywidualny plan działania.

Pokażę Ci jak być jednocześnie badaczem i przedmiotem swoich badań. Dzięki temu przyrządzisz dla siebie Eliksir Zmiany, czyli zmianę szytą na miarę Twoich potrzeb i możliwości.

Moja rola przypomina trochę funkcję suflera

Jestem obok Ciebie, towarzyszę Ci, podpowiadam „kwestie”, gdy zapomnisz „tekstu”. Jednak to Ty stoisz na scenie i grasz główną rolę w sztuce „Jak zmieniłem nawyki na dobre”.

Jakimi metodami pracuję?

W zależności od nawyku, nad którym będziemy pracować, do wyboru będziemy mieć kilkadziesiąt sprawdzonych narzędzi. Po zbadaniu Twoich potrzeb i możliwości, zaproponuję Ci te, które uważam za najlepiej dopasowane do Ciebie.

Będziemy bazować na możliwościach, które dają m.in.:
• filozofia kaizen
• strategia mininawyków
• metoda radykalnego cięcia
• sześć źródeł wpływu na zmianę
• wykorzystanie mechanizmów gier.

Z jakimi nawykami pracuję?

Nawyki, z którymi pracuję najczęściej, to:

• nawyki żywieniowe (m.in. podjadanie, eliminacja słodyczy, regularne jedzenie posiłków)
• nawyki związane z aktywnością fizyczną (m.in. wprowadzenie aktywności fizycznej, regularne treningi)
• nawyki związane z zarządzaniem sobą w czasie (m.in. prokrastynacja, słomiany zapał)
• nawyki związane z pieniędzmi (m.in. oszczędzanie pieniędzy na konkretny cel, planowanie budżetu).