Husaria YOLO a zmiana nawyków

Husaria YOLO a zmiana nawyków

Chcesz zmienić swoje nawyki. Decydujesz, że to już, od teraz! Ale w sumie… może by tak od poniedziałku… albo lepiej – od 1 lipca… No ewentualnie po urlopie… Albo o! Od Nowego Roku… Jakimś cudem dobrnąłeś do Nowego Roku i zaczynasz zmieniać swoje nawyki. Jedziesz wygodnie na haju motywacyjnym, gdy wtem! Na Twojej drodze staje czekolada, a tylko ona Cię rozumie. No i jeszcze wino. I paczka chipsów. I druga czekolada… I nagle okazuje się, że może jednak lepiej zacząć raz jeszcze… od Nowego Roku…

Husaria YOLO

Kto choć raz nie był w podobnej sytuacji, niech pierwszy rzuci czekoladą kamieniem ;) Kłopot ze zmianą nawyków wynika z wielu względów, jednak za większością z nich stoi brak odpowiedniego przygotowania. Wchodzimy w proces zmiany pod wpływem impulsu, bo np. ukochane spodnie przestały się dopinać na naszym brzuchu. Mówimy sobie: „Od dziś koniec z tym!” i niczym Husaria YOLO „jedziemy z koksem”. Problem w tym, że daleko nie zajedziemy, bo wkrótce na naszej drodze pojawią się zjednoczone siły wroga:

Ruch Oporu przed Zmianą („O Jeżu Golusieńki, nie mam pojęcia, od czego zacząć…”, „Mogę umyć okna w PKiN byle się za to nie zabierać…”)
Ciężka Jazda Pokus i Wymówek („Może jednak zacznę od poniedziałku…”, „Już taka jestem, nie zmienię się…”, „W sumie nie jest jeszcze tak źle, to może poczekać…”)
Kawaleria Sabotażystów („Przecież świetnie wyglądasz… no zjedz kawałek tortu, nie rób mi przykrości…”, „No ale mną się nie napijesz?!…”)
Szwadron Spadku Motywacji w Obliczu Niepowodzeń („Jestem beznadziejny, nawet to mi nie wychodzi…”, „Nie ma szans, żeby mi się udało…”)

I to nie wszystkie formacje, które jako Husaria YOLO napotkasz na swojej drodze do zmiany.

Czy da się inaczej?…

Już wiesz, że Husaria YOLO to gotowy przepis na porażkę. A teraz wyobraź sobie, że zmiana nawyków przestaje budzić w Tobie opór i strach. Zaczynasz podchodzić do sprawy z ekscytacją. Po raz pierwszy naprawdę wierzysz, że zmiana jest możliwa. Podchodzisz do niej z pokorą, ale także ze spokojem. Na ewentualne potknięcia jesteś przygotowany i z ciekawością podchodzisz do nowych, kryzysowych sytuacji. Bliscy wspierają Cię w Twojej zmianie. Kolejne małe sukcesy sprawiają, że rośnie Twoje poczucie sprawczości. W końcu czujesz wolność, radość i dumę, bo Twoje złe nawyki przestały mieć nad Tobą kontrolę. Zrobiłeś to. Zmieniłeś swoje nawyki na dobre.

To wszystko jest dla Ciebie możliwe do osiągnięcia. Nie od Nowego Roku, od poniedziałku, od nowego miesiąca, od urodzin. Teraz. Z pomocą Husarii Motywacyjnej ;)

Husaria YOLO vs. Husaria Motywacyjna

Z myślą o Zmieniaczach, którzy borykają się z trudnościami przy zmianie nawyków, przygotowałam kurs on-line „Zmień nawyki w 30 dni”. Bazowałam przy tym na swojej wiedzy i doświadczeniach – także tych z pracy ze Zmieniaczami jako trener i jako coach. Pod uwagę wzięłam także obecny stan badań nad motywacją i literaturę fachową. Wszystko po to, by oddać w Twoje ręce merytorycznie dopracowany produkt, dzięki któremu przygotujesz plan swojej zmiany – szyty na miarę Twoich potrzeb a także możliwości – i faktycznie zmienisz swoje nawyki na dobre. To jest właśnie Husaria Motywacyjna – zestaw sprawdzonych sposobów na to, by przygotować plan zmiany szyty na miarę swoich potrzeb, ale także możliwości.

Czego nauczę się z kursu „Zmień nawyki w 30 dni”?

Podczas kursu nauczysz się m.in.:

• jak zadbać o to, by chciało Ci się chcieć zmieniać nawyki przez cały proces zmiany
• jak przeprowadzić audyt nawyku
• które nawyki wybrać jako priorytetowe do zmiany
• w jaki sposób wyznaczyć cel, by miał „ręce i nogi”
• jak radzić sobie z pokusami i wymówkami
• co zrobić z „życzliwymi”, którzy będą „kopać pod Tobą dołki”
• na co zwrócić uwagę w swoim otoczeniu, by także świat fizyczny wspierał się w Twojej zmianie
• jak zadbać o siebie w momencie zwątpienia lub potknięcia.

Jednym słowem: nauczysz się przygotowywać kompleksowy plan zmiany swoich nawyków.

Jak wygląda kurs „Zmień nawyki w 30 dni”?

Kurs “Zmień nawyki w 30 dni” został umieszczony na specjalnej platformie, na którą będziesz się logować za pośrednictwem loginu i hasła. Logując się na swoje indywidualne konto, będziesz mieć dostęp do wszystkich materiałów, możliwość przerabiania kurs we własnym tempie, zaznaczania na bieżąco swoich postępów a także odbierania nagród w postaci dodatkowych materiałów – za faktycznie przerabianie kursu.

Czekać na Ciebie będą:

4 moduły tematyczne (motywacja wewnętrzna, społeczna, zewnętrzna i w obliczu porażki)
100% merytoryki (jestem socjologiem, trenerem, coachem a moja praca z nawykami i automotywacją zaczęła się od moich własnych trudności w tych obszarach)
podcasty (w każdej lekcji znajduje się materiał audio – możesz go przesłuchać na platformie kursu albo pobrać np. na telefon i iść na spacer :) )
pigułki wiedzy w formie wideo (na podsumowanie poszczególnych modułów)
materiały do przeczytania (w formie krótkich artykułów)
praktyczne ćwiczenia z dokładnymi instrukcjami (w wersji do druku oraz jako edytowalne PDF-y – możesz je zapisać na swoim dysku i wypełniać na komputerze)
a także nagrody – w postaci dodatkowych materiałów (nie da się ich kupić w żadnym wariancie kursu) – za faktyczne przechodzenie kursu (m.in. opisy przydatnych aplikacji, szczegółowe cas study z zastosowania metod omówionych w kursie, cytaty motywacyjne do druku).

Pakiety kursu

W tej edycji kursu „Zmień nawyki w 30 dni” zmienią się pakiety, w jakich kurs będzie dostępny:

Pakiet Zosia Samosia – otrzymujesz dostęp do kursu na 12 miesięcy, przerabiasz go samodzielnie
Pakiet Wsparcie – oprócz dostępu do kursu na 12 miesięcy otrzymujesz dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, na której m.in. będą się odbywały sykliczne live’y tematyczne, i pakiet 3 sesji coachingowych ze mną
Pakiet Wypas – otrzymujesz Pakiet Wsparcie i transkrypcję wszystkich podcastów zawartych w kursie, w formie ebooka (PDF), by łatwiej i szybciej móc wrócić do szczególnie interesujących Cię treści.

Kolejna edycja kursu rusza w lipcu i wciąż możesz zapisać się na listę oczekujących, by nie przegapić startu sprzedaży:

A jak zmiana nawyków wygląda u Ciebie? Ruszasz z Husarią YOLO czy z Husarią Motywacyjną? ;)

Źródło zdjęcia: Pixabay.com, autor: madzinska

 • http://www.marhericrafts.pl/ Marta | Marheri Crafts

  Chciałabym się kiedyś z Tobą spotkać! Twoje teksty sprawiają szeroki uśmiech na mojej twarzy i dają dużą ilość zabawy oraz motywacji :*

 • Małgorzata Sambor-Cao

  No cóż źle nawyki same z siebie nie uciekną. Trzeba je zastąpić innym zdrowym nawykiem 😊

 • Agnieszka Piotrowska

  Szkoda ze z tymi dobrymi nawykami nie jest tak jak ze złymi. Trzeba sie napracować nad zmianą. Ale jak już do niej dojdzie to satysfakcja gearantowana😄

  • http://laboratorium-zmieniacza.pl/blog Jadwiga (Naczelny Zmieniacz)

   To prawda, potrzeba do ich wyrobienia znacznie więcej uwagi i często wyrzeczeń. A rzadko kto lubi i jest to dla niego proste, by rezygnować z przyjemności tu i teraz na rzecz daaaleeekooo oddalonej lepszej jakości życia ;)

 • http://www.happylifestyle.pl justine.happylifestyle

  Ach te nawyki, żeby tylko chciały się człowieka pilnować… :)

  • http://laboratorium-zmieniacza.pl/blog Jadwiga (Naczelny Zmieniacz)

   Dziwnym trafem te niekorzystne nawyki wyrabiają się jakby same… ;)

 • http://czytaj-na-walizkach.pl/ Czytaj na walizkach

  Ciekawie potraktowany problem spadku motywacji i prób wprowadzania zmian w życiu :) Podobają mi się nazwy ;) A myślę, że taki kurs może być bardzo pomocy wielu osobom.

  • http://laboratorium-zmieniacza.pl/blog Jadwiga (Naczelny Zmieniacz)

   Cieszę się, że pomysł i nazwy Ci się podobają :))) Kurs jest kompleksowy i dostarcza wielu ciekawych sposobów na zmianę nawyków. Bardzo mi zależało na tym, by nie potraktować tematu “po łebkach” :)

 • http://rozwiniecie.pl Paulina z rozwiniecie.pl

  Od jakiegoś czasu sporo się na ten temat mówi, głośno i wyraźnie, że nawyki da kluczem do wielu sukcesów. I dobrze, że się o tym mówi i że ludzie chcą się uczyć, jak to robić. Toż to inwestycja z bardzo wysokim profitem :))

  • http://laboratorium-zmieniacza.pl/blog Jadwiga (Naczelny Zmieniacz)

   Mistrzowska puenta – nic dodać, nic ująć! :)

   • http://rozwiniecie.pl Paulina z rozwiniecie.pl

    :D