Wieści ze Zmieniaczowa #1/2018

Wieści ze Zmieniaczowa #1/2018

Dotąd machałam ręką na to, by robić systematyczne podsumowania. A później, pod koniec roku, jest tego tyyyleee, że muszę dokonywać selekcji, o czym Wam opowiedzieć. W tym roku mam mocne postanowienie poprawy. Oto zatem pierwsze podsumowanie kwartalne, czyli Wieści ze Zmieniaczowa #1.

Pytanie na śniadanie
Styczeń 2018: Pani z telewizora

Rok zaczął się „z grubej rury” od wystąpienia w programie „Pytanie na śniadanie” w TVP2. Rozmawialiśmy o tym, jak zmienić nawyki na dobre i dlaczego często jest to taaakieee trudne.

Trema była ogromna. Na samą myśl, że będzie to wystąpienie „na żywo”, przed milionową widownią, miałam ochotę przedstawić zwolnienie lekarskie ;)Początkowo miałam taki plan: nikomu nie powiem, że idę do telewizji – zrobię to jak się okaże, że nie zrobiłam z siebie debila :D Finalnie zapowiedziałam swoją obecność zarówno na fanpage’u LZ, jak i na prywatnym profilu.

W dniu nagrania „dodałam sobie do pieca”, wysiadając od złej strony budynku i nie mając pojęcia, gdzie mam iść. A jednak wiele osób mówiło mi, że tego stresu i napięcia nie było widać w moim wystąpieniu. Z pewnością do obniżenia poziomu mojego zdenerwowania przyczyniły się następujące sytuacje:

• pani, którą „złapałam” na wielki placu i która pomogła mi się dostać nie tylko do budynku, ale i na plan (dziękuję raz jeszcze za pomoc!)
• ujrzenie znajomej twarzy od razu po wejściu na plan (uściski dla Eli Lange!)
• bardzo pomocna ekipa „pięknisiująca” gości, techniczna i obsługi planu
• przesympatyczni prowadzący (Marcelina i Tomek).

I dwie najważniejsze sprawy, które pozwoliły mi się wyluzować:

• kiedy weszłam na plan, okazało się że jest naprawdę ogromny, a w środku jest przyjemnie chłodno – nagle tych kilka kamer przestało być takich strasznych
• przypomniałam sobie, że przecież doskonale znam temat, o którym będziemy rozmawiać :D

Nagrany materiał możecie obejrzeć tutaj >> Pytanie na śniadanie – Jak zmienić nasze złe nawyki? Tak, miałam na sobie koszulę w pandy. Tak, powiedziałam na wizji „WŁANCZA” :D Zdziwilibyście się, ile osób postanowiło mnie poinformować o tym, że popełniłam omyłkę językową i „uświadomić” jak się mówi prawidłowo.

Dyplom Szkoły Coachów SET
Luty 2018: Daję głos + jestę dyplomowanym coachem ;)

Lutowe Wieści ze Zmieniaczowa otwiera nagrywanie materiału do audiobooka „Ograć nawyki” . Ależ to jest fantastyczna przygoda! Trafiłam do studia Nagrywarka, które mieści się na warszawskim Mokotowie. Właścicielem studia i specem od wszystkiego jest Janek Kwapisz. Nagrywanie u Janka to czysta przyjemność. Nie tylko dlatego, że Janek zna się na swojej robocie bardzo dobrze, ale także dlatego, że potrafi stworzyć przyjazną atmosferę. Dla takiego naturszczyka, jak ja, było to bardzo cenne.

Na ten moment cały materiał został już nagrany i sprawdzony pod kątem technicznym. Czekają nas w związku z tym drobne poprawki ;) Trudno powiedzieć, kiedy audiobook trafi do sprzedaży, ale na pewno będę Was informować na bieżąco.

Luty to także „ogarnięcie do kupy” wszystkich prac domowych związanych z zaliczeniem Szkoły Coachów Grupy SET. Egzaminy zdałam w sierpniu zeszłego roku, a prace domowe niezbędne do uzyskania dyplomu „dziubałam” sobie powoli. Faktem jest, że leżały gotowe do „obrobienia” i wysłania przez dobry miesiąc. Zawzięłam się, że w lutym będą gotowe do przedłożenia w szkole i tak też uczyniłam. Na dowód przedstawiam ten oto zacny certyfikat ;)

Twój Styl
Marzec 2018: Konferencyjnie w swoim stylu

Marzec był zwariowany ze względu na V edycję konferencji pod szyldem #StrefaZmian – „Strefa Zmian – życie zawodowe” , która odbyła się 17 marca w Warszawie. Rany, jak ja uwielbiam ten projekt! Roboty jest przy nim mnóstwo, zamieszania jeszcze więcej, a jednak widzę w tych wydarzeniach ogromną wartość. Uwielbiam słuchać historii o zmianach zawodowych, których katalizatorem był udział w konferencji. Serce rośnie!

Uważam, że ta edycja była najlepsza pod względem merytorycznym ze wszystkich dotąd zorganizowanych. Była też pod kątem tematów najlepiej przemyślana. I sądząc po wynikach ankiet ewaluacyjnych nie jest to tylko moje zdanie:
4,89 / 5 – ocena organizacji wydarzenia, gdzie 5 to ocena bardzo dobra
9,1 / 10skłonność do polecania wydarzenia innym osobom zainteresowanym podobną tematyką, gdzie 10 to zdecydowanie bym polecił/a.

Zobaczcie, jak było i śmiało zajrzyjcie do fotorelacji autorstwa Asi Pawlikowskiej >> Fotorelacja z konferencji „Strefa Zmian – życie zawodowe”oraz do filmu nakręconego przez Iwonę Orzechowską >> Relacja wideo z konferencji „Strefa Zmian – życie zawodowe”.

W marcu ukazał się także obszerny wywiad ze mną w magazynie „Twój Styl”. Z panią Anną spędziłyśmy kilka godzin, rozmawiając między innymi o tym, dlaczego czasem sami siebie sabotujemy przy zmianie nawyków i na co warto zwrócić uwagę, wchodząc w proces zmiany. To mój pierwszy „wywiad-rzeka” na temat zmiany nawyków, który został opublikowany w magazynie skierowanym wyłącznie do kobiet.

Jakie będą dalsze Wieści ze Zmieniaczowa?

Obecnie priorytetem dla mnie jest przeniesienie kursu on-line „Zmień nawyki w 30 dni” na nową platformę. Poprzednia była mało intuicyjna i niezbyt przejrzysta. Nowa jest dużo bardziej przyjazna dla użytkownika. Kiedy wystartuje kolejna edycja kursu? To jest dobre pytanie ;) Miotam się między majem a wrześniem. Kto wie, może w maju zrobię II a we wrześniu III edycję. Czemu nie? ;)

Zapisałam się także na kurs, którego już nie mogę się doczekać, a dotyczy on projektowania gier szkoleniowych i… planszowych! Stay tuned! ;)

Która z Wieści ze Zmieniaczowa wydała się Wam najciekawsza? No i oczywiście – co dobrego u Was? :)

 • Ania | feministkaducha.pl

  Oj, działo się, działo…

  • http://laboratorium-zmieniacza.pl/blog Jadwiga (Naczelny Zmieniacz)

   To prawda :D

 • http://www.napisztekst.pl Kuba Sosnowski

  Bardzo ważne, że cały czas przesz do przodu. Gratulacje!

  • http://laboratorium-zmieniacza.pl/blog Jadwiga (Naczelny Zmieniacz)

   Dzięki Kuba! :)

 • Monika (mama na całego)

  Bardzo serdecznie gratuluję. Fantastyczne sukcesy. Certyfikat, brawo :-) I występ w Tv w Pytaniu na Śniadanie. Nie oglądałam – szkoda, ponieważ budowanie nawyków to temat, który mnie bardzo interesuje i sama się nim zajmuję. Pochwalę się, że ja również byłam w PNŚ. Było to w październiku i to było moje dotychczasowe największe osiągnięcie. Wysoko poniesiona poprzeczka. Chociaż nie odczuwałam wielkiej tremy, to sam wysęp był dla mnie rozczarowaniem – otóż prowadzący niewiele dali mi powiedzieć ;-) Więc mam cel – wystąpić jeszcze raz :-)
  A na dalszą część roku życzę kolejnych, jeszcze większych sukcesów. Ps – później oczywiście również.

  • http://laboratorium-zmieniacza.pl/blog Jadwiga (Naczelny Zmieniacz)

   W razie czego nagranie z mojego gościnnego występu jest podlinkowane w artykule :D To ja miałam bardzo duże szczęście do prowadzących – stworzyli świetną atmosferę, wykazywali zainteresowanie tematem – zwłaszcza Tomek :) A kto prowadził program, kiedy Ty byłaś? :)

 • http://fabrykatekscika.pl/ Terenia Tekścik

  Brawo! Widać, jak konsekwentnie realizujesz kolejne kroki na drodze do sukcesu – który, de facto, już przecież osiągnęłaś :)! Podziwiam za odwagę wystąpienia w TV. Rzeczywiście, nie widać było zdenerwowania czy tremy, za to widać było sporą wiedzę w dziedzinie nawyków i jednocześnie takie ciepło, bijące od Ciebie. A koszulka w pandy cudowna! Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów. PS. Muszę w końcu dotrzeć na Twoją konferencję :)

  • http://laboratorium-zmieniacza.pl/blog Jadwiga (Naczelny Zmieniacz)

   Bardzo Ci dziękuję za dobre słowo! :) Miałam obawy czy przyjąć zaproszenie do TV, jednak zdecydowałam się “pójść na całość” ;) Koszula w pandy była moim wentylem bezpieczeństwa. Uznałam, że skoro już mam tam iść, to potrzebuję czuć się komfortowo w ubraniu, które wybiorę :D

 • http://www.konfabula.pl/ Monika | Konfabula.pl

  Bardzo pracowity czas i naprawdę gratuluję certyfikatu oraz występu w TV.

  • http://laboratorium-zmieniacza.pl/blog Jadwiga (Naczelny Zmieniacz)

   Dziękuję Ci bardzo! :) Powiem szczerze, że zaskoczył mnie ten początek roku, bo myślałam, że jednak będzie mniej pracy ;)

 • http://skrzypczyni.pl Małgosia | Skrzypczyni

  Podziwiam 😍 i gratuluję!!! Wysoka poprzeczka na kolejne kwartały…!

  • http://laboratorium-zmieniacza.pl/blog Jadwiga (Naczelny Zmieniacz)

   Dzięki kochana! :) Właśnie się zastanawiam, czy chce mi się tak bardzo ze sobą ścigać, żeby “przebijać” ten pierwszy kwartał ;)))