Monika Gabas odpowiada na "10 pytań do..."

Monika Gabas odpowiada na “10 pytań do…”

Wiedza, charyzma, dystans do siebie i poczucie humoru. Kobieta-petarda, która obala mity dotyczące odchudzania. Od czego lubi rozpoczynać dzień? Wypracowanie jakiego nawyku kosztowało ją najwięcej wysiłku? Jak postrzega swoje porażki? Na „10 pytań do…” odpowiada Monika Gabas.

1. Lubię rozpoczynać dzień od…

Rozciągania – niezależnie od tego, jak krótko spałam, jak bardzo się spieszę lub jak bardzo jestem spóźniona. To mój rytuał , który redukuje konsekwencje siedzącego trybu życia i ułatwia spokojniejsze, bardziej optymistyczne rozpoczęcie dnia .

2. Mój nawyk, którego za nic w świecie bym się nie pozbyła, to…

Wyłączanie komputera i telefonu na godzinę przed snem .

3. Mój nawyk, którego najbardziej nie lubię, to…

Bałaganiarstwo.

4. Nawyki, które trudno mi tolerować u innych osób, to…

Działanie na ostatnią chwilę czy wręcz naginanie deadlinów – cenię sobie punktualność i odpowiedzialne podejście do realizacji zadań. Ten nawyk (czy raczej brak dobrego nawyku terminowej realizacji zobowiązań) denerwuje mnie szczególnie, bo ma bezpośredni wpływ na mnie , mój harmonogram dnia i postępy w wykonywaniu zadania. Nie przejmuję się za to cudzymi nawykami czy cechami, które w żaden sposób mnie nie dotyczą . Inni mogą nawet mlaskać przy jedzeniu, ale niech nie opóźniają mojej pracy.

5. Nawyk, którego wyrobienie kosztowało mnie najwięcej wysiłku, to…

Sumienne prowadzenie budżetu domowego ze zbieraniem paragonów na czele. Ale było warto, polecam każdemu!

6. Do działania najbardziej motywuje mnie…

Koncentracja na świadomie wyznaczonym celu . Sama koncentracja na celu nic nie daje, jeśli nie jestem w pełni przekonana co do tego, że naprawdę chcę zrealizować ten cel. Od dłuższego czasu udaje mi się działać wyłącznie przy inspirujących projektach , które mam ochotę wykonywać i nie potrzebuję dodatkowego źródła motywacji do działania – jest nią samo działanie i wizja efektów .

7. Gdy potrzebuję dodać sobie energii do działania, stawiam na…

Zdrowe jedzenie, sen i sport – to połączenie naprawdę ma moc! Największą wtedy, gdy nie jest stosowane doraźnie, a jest sposobem na życie .

8. Porażki i potknięcia na swojej drodze traktuję jako…

Chciałabym móc z pełnym przekonaniem napisać, że traktuję je wyłącznie jako cenną lekcję i sposób na zdobywanie doświadczenia , ale niestety musi minąć trochę czasu , bym po porażce zrobiła w głowie miejsce na konstruktywne wnioski . W pierwszej kolejności zajmuje je frustracja i złość , ale pracuję nad tym.

9. Lubię, gdy pod koniec dnia mogę sobie powiedzieć, że…

Zrobiłam coś na rzecz realizacji celu. Często polecam moim odchudzającym się podopiecznym zadawanie sobie pytania: „Co zrobiłaś dzisiaj, żeby znaleźć się bliżej celu” – dziewczyny czują się dodatkowo zmotywowane , gdy wiedzą, że przed zaśnięciem czeka je moment rozliczenia samych siebie z realizacji założonych kroków.

10. Gdybym miała doradzić Zmieniaczom jedną rzecz, byłoby to…

Poświęcenie czasu na świadome wyznaczenie celów zgodne z ich przekonaniami i oczekiwaniami , zanim zaczną poświęcać czas na planowanie konkretnych działań. Jeśli cel koresponduje z naszymi poglądami, pomysłem na życie i daje konkretną, satysfakcjonującą korzyść , działanie na rzecz zmiany jest jedynym słusznym krokiem .

Nazywam się Monika Gabas.

Jestem dietetykiem piszącym o zdrowym podejściu do zdrowego stylu życia, odchudzaniu bez nakazów i zakazów, pozytywnej motywacji, podróżach i tematyce kobiecej.

Jestem autorką kursu on-line “Korepetycje z odchudzania”, na którego drugą edycję właśnie trwają zapisy [Klik!].

Odbierz e-booka w prezencie

Jeśli chcesz poznać praktyczne wskazówki, jak zmienić swoje nawyki, to koniecznie pobierz bezpłatnie e-booka “Trzy sposoby na zmianę nawyków”. Możesz to zrobić, zapisując się na mój newsletter.

E-book przyfrunie do Ciebie z pierwszym newsletterem od Twojego zapisu (newslettery wysyłam w czwartki).

Chcesz odebrać e-booka?

  • http://www.zenja.pl/ Zenja

    Bardzo wartościowe odpowiedzi! W pełni przemyślane! :) Też jestem zdania, aby świadomie wyznaczać cele. Żeby nie czekać, aż ktoś nam ułoży życie :)

    • http://www.laboratorium-zmieniacza.pl/2017/03/gosia-zimniak-odpowiada-10-pytan/ Jadwiga (Naczelny Zmieniacz)

      Świetnie to ujęłaś Kasia, piękna puenta! <3