Filmy o spełnianiu marzeń zawodowych cz. 3

Filmy o spełnianiu marzeń zawodowych cz. 3

Lubimy je oglądać. Dają pozytywnego kopa do działania. Pokazują, że zawsze jest jakieś wyjście. Filmy o spełnianiu marzeń zawodowych. Oto trzeci czteropak, który dla Was przygotowałam.

Jak dogonić szczęście

Hector prowadzi wspólne życie ze swoją dziewczyną. Jest psychiatrą do bólu znudzonym swoim życiem. Ma wrażenie, że stało się ono jedną wielką rutyną. W dodatku nie opuszcza go poczucie, że nie potrafi uszczęśliwić swoich pacjentów. To prowadzi go do pytania: czym tak naprawdę jest szczęście?


Hector postanawia wyruszyć w podróż, podczas której będzie poszukiwał odpowiedzi na to pytanie. Najmniej zadowolona z takiego obrotu spraw zdaje się być jego dziewczyna ;) Podczas swojej wędrówki Hector pozna mnóstwo ciekawych i inspirujących osób. Często w bardzo niecodziennych okolicznościach będzie poznawał cudze „definicje” tego czym jest szczęście. Do jakich wniosków doprowadzi to jego samego? Przekonajcie się, śledząc poczynania Hectora na ekranie :)

Stażyści

Dwóch przyjaciół z dnia na dzień traci pracę. Obydwaj są po czterdziestce, nie mają pomysłu na siebie i chwytają się brzytwy, byle nie utonąć. Pewnego dnia jeden z nich trafia na ogłoszenie o stażu w firmie Google. Kumple postanawiają zaryzykować i wziąć udział w rekrutacji. A firma postanawia zaryzykować i dopuścić ich do stażu. Szkopuł tkwi jednak w tym, że po stażu zaledwie garstka osób będzie mogła liczyć na zatrudnienie w firmie. A główni bohaterowie mają sporo do nadrobienia w kategorii „nowe technologie”…


Zdawałoby się, że to film z kategorii „głupkowata komedia”, a więc „obejrzyj i zapomnij” ;) A jednak pod stołem zastawionym sucharami ukryte jest całkiem ciekawe przesłanie. I choć momentami humor w filmie jest naprawdę niskich lotów, to wydaje się, że jest to zabieg celowy. Zabieg, który ma widzowi coś unaocznić. Jak na przykład fakt, że w naszym życiu zawodowym możemy trafić na naprawdę koszmarnych szefów…

Wielkie oczy

Margaret jest uzdolnioną malarką. Jest także kobietą po przejściach, z którą życie nie obeszło się łagodnie. Jej pewność siebie i wiara we własne możliwości są bardzo kruche. Dlatego gdy poznaje szarmanckiego i uroczego Waltera Keane’a, ma wrażenie że los znów się do niej uśmiechnął.

Jednak jak mawiał klasyk: „Nic bardziej mylnego…”. Cyniczny i manipulujący małżonek prędko przekonuje Margaret, że jej prace zyskają większy rozgłos, jeśli będą firmowane męskim nazwiskiem. Czyim? Łatwo się domyślić ;)


„Wielkie oczy” to film oparty na prawdziwej historii malarki Margaret Keane. To historia bardzo mocna, pokazująca jak bardzo jesteśmy w stanie podporządkować się czyjejś woli, kiedy kochamy i kiedy czujemy się bezbronni. Czy Margaret udało się wyzwolić z opresji męża? Czy świat dowiedział się o tym, że to ona jest autorką wszystkich prac? Czy Margaret odzyskała swoje życie? Przekonajcie się, oglądając „Wielkie oczy” :)

Bogowie

To drugi w tym zestawieniu film oparty na prawdziwej historii. Historia genialnego polskiego kardiochirurga, Zbigniewa Religi, którego marzeniem jest dokonanie przeszczepu serca.


Historia, zatopiona w rzeczywistości PRL-u, nie jest prostą ścieżką z puntu A do punktu B. Wręcz przeciwnie. Pokazuje potknięcia, porażki i upadki głównego bohatera. Tym bardziej niesamowita jest świadomość, że finalnie Relidze udało się dokonać rzeczy – zdawałoby się wówczas -niemożliwej.

„Bogowie” to świetnie zagrany i zrealizowany film. Obraz o odwadze, determinacji, ale także o kosztach, jakie ponosimy, walcząc o swoje marzenia zawodowe.

Znasz, lubisz?

Czy znasz te filmy o spełnianiu marzeń zawodowych? Daj znać, które widziałeś i które Ci się podobały :)

P.S. Na mojej liście jest jeszcze sporo tytułów, które chcę pokazać w ramach tego cyklu. Spodziewaj się kolejnego “czteropaku” w czerwcu.

Odbierz e-booka w prezencie

Jeśli chcesz poznać praktyczne wskazówki, jak zmienić swoje nawyki, to koniecznie pobierz bezpłatnie e-booka “Trzy sposoby na zmianę nawyków”. Możesz to zrobić, zapisując się na mój newsletter.

E-book przyfrunie do Ciebie z pierwszym newsletterem od Twojego zapisu (newslettery wysyłam w czwartki).

Chcesz odebrać e-booka?

 • http://autentycznycopywriting.pl Ania Piwowarska

  Z tego zestawienia znam tylko „Bogów” i nigdy nie myślałam o nich w tym kontekście – raczej jako o filmie i znanej osobowości i jej charyzmie (notabene bardzo zapamiętałam postać żony i coś, co przebija mi się od jakiegoś czasu – że nie da się być doskonałym we wszystkich obszarach – że często wznosząc się na wyżyny w jednym obszarze – zaniedbuje się inne obszary – bo nie da się wszystkiego).

 • http://www.rosaline.com.pl/ Rosaline

  Bardzo lubię Joy, to chyba mój ulubiony z tej kategorii. :)

  • http://www.laboratorium-zmieniacza.pl/2017/03/gosia-zimniak-odpowiada-10-pytan/ Jadwiga (Naczelny Zmieniacz)

   “Joy” pojawił się w pierwszej paczce filmów w tym cyklu :)